Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

   
   

Cumhuriyet kenti Karabükümüzün kuruluşuna ithafen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve İsmet İnönü’ yü ebedi istirgahlarında ziyaret ettik.

Ziyarette 28.Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz, bir çok Karabük’lü hemşehrimiz ve derneğimizden burs olan öğrencilerimiz de yer aldı.

Dernek başkanı Sayın Onur Kıraç günün anlam ve önemine istinaden Anıtkabir anı defterine aşağıdaki metni, yönetim kurulu adına, yazmış ve imzalamıştır.

“Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Aziz Atatürk,

Talimatınız ile  Karabük’te, 3 Nisan 1937 tarihinde Türkiye’nin ilk ağır sanayi fabrikasının temelleri atılmıştır. Bu hamle, 10 haneli bir köyü modern, çağdaş bir cumhuriyet şehrine dönüştürmüştür. Derneğimiz, şehrimizin aydınlarınca 1983 yılında kurulmuştur. Bugün öğrencilerimiz ile birlikte, hekim, mühendis ve avukatlardan oluşan 28. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz ile manevi huzurunuzda olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tasavvur ettiğiniz üzere, her fabrikanın bir kale olduğunu,  özgür ve refah düzeyi yüksek bir toplum için gereklilik arz ettiğini tecrübe eden bizler, mirasınıza her dönem sahip çıkacağımıza söz veririz. Gelişmiş medeniyetlerden önce Türk Kadınının medeni hayatta  olması gereken konumunu belirleyen ilkerinizin, modern tarım vizyonunuzun, bilime ve sanata verdiğiniz değerin önemini  her  geçen gün daha iyi anlıyoruz. Şüphesiz bu durum size olan bağlılığımızı ve hayranlığımızı arttırmaktadır. Türk ulusu için umudumuzu  canlı tutmaktadır. En büyük arzumuz vatan sevgisiyle bizleri yetiştiren öğretmenlerinizin, bize aktardığı bilinç ve şuuru, eğitimine destek verdiğimiz öğrencilerimize aktarabilmektir.

Rehberliğinizde Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkının evlatları olarak, ayrıştırılmadan barış içinde yaşamayı başaran uygar bir toplumun yurttaşları olmaktan asla ödün vermeyeceğiz.

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene…

Minnet ve özlemle…

Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

Anıtkabir Ziyareti