Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

   
   

ONUR KIRAÇ

BAŞKAN

Safranbolu Lisesi öğretmenlerinden merhum Macide Kıraç’ın ve Safranbolu Orman Bölge Şefi (E.) İbrahim Kıraç’ın ilk çocukları olarak 1979 yılında Karabük’te doğdu.  Sırasıyla Safranbolu Zati Ağar İlkokulu’nda, TED Karabük Koleji’nde,  Karabük Anadolu Lisesi’nde ve   Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim gördü. 2002 Yılında Varlık & Kıraç Hukuk Bürosunun kurucu ortağı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. 2014 – 2017 yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Kıraç Hukuk Bürosunda mesleğini devam etmektedir. Derneğimizin daha önceki yönetim kurullarında da farklı görevler yaptı.  Yelken Eğitimi alan, Amatör Denizci ve Telsizci Belgesi bulunan Kıraç, evli ve bir çocuk babasıdır.

YEŞİM GÜLCAN PORTAKAL

BAŞKAN VEKİLİ (GENEL SEKRETER)

Karabük Hastanesi Müdürü Selami Portakal -Fazliye Portakal çiftinin dördüncü ve son çocuğudur. İlkokul ve Ortaokulu sırasıyla Safranbolu ‘da Emek İlkokulu ve Safranbolu Ortaokulunda okuduktan sonra, lise eğitimini 1991 yılında Safranbolu Lisesinde, Okul Birincisi olarak tamamlamış ve aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesinde Uçak Mühendisliği bölümünde eğitimine başlamıştır. İTÜ’den Uçak Mühendisi olarak mezun olduktan sonra, 1996-2007 yılları arasında sektörün önemli firmalarında mühendis ve yönetici olarak profesyonel hayatına devam edip, 2007 de Climar Mühendislik firmasını kurmuş, 2014 de Airmac Mühendislik firmasının kurucu ortaklığını yapmıştır. Bu firmaların ortağı ve genel müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. İş yaşamı nedeniyle zaman zaman Çin, Amerika ve Ankara’da yaşasa da, 1991 yılından itibaren İstanbul’da ikamet etmektedir. Üniversite öğrenciliğinden günümüze kadar çeşitli sivil toplum dernekleri ve mesleki oda ve derneklerde aktif olarak görev almıştır. Derneğimiz haricinde; MMO, İTO, TTMD, İTÜ Mezunlar Derneği, Fenerbahçe Spor Klubü Kongre Üyesidir. İş yaşamı nedeniyle ve hobi amaçlı sık sık seyahat etmekte olup; doğa yürüyüşleri, yoga, tenis, golf, yelken, müzik diğer hobileridir. Yaşam boyu eğitimin gücüne inanmakta ve fırsat bulduğu her fırsatta yurt içi- yurt dışı mesleki ve kişisel gelişim seminer ve kurs programlarına katılmaktadır. Türkçe ve İngilizce konuşmakta, Japonca eğitimine devam etmektedir. Safranbolu aşığıdır ve halen orada yaşamakta olan ailesi, dostları ve Safranbolu’nun doğal ve tarihi güzellikleri ile özlem gidermek amacıyla şehri ziyaret etmekten büyük keyif almaktadır.

NACİ ERESER

SAYMAN

Naci ERESER, yeminli mali müşavir/ bağımsız denetçidir. Türkiye Muhasabe Uzmanları Derneği Üyesi. Karabük, 1946 Doğumlu ilk, orta ve lise tahsilini Karabük’te tamamladı. Demirçelik Lisesi 1964/1965 dönemi mezunu. 1969 yılında Ankara İktisadi Ticari İlimler Yüksek Okulunu bitirdi. Askerlik Hizmetinden sonra 1972 yılında Devlet Şirketi D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş’ de muhasebe servisinde memur olarak göreve başladı. 14 yıl süreyle bu şirkette 2 yıl muhasebe servisinde memur, 4 yıl müfettiş, 10 yıl sırasıyla muhasebe ŞB MD., Mali İşler daire başkan yardımcısı ve mali işler daire başkanlığı görevlerinde bulundu. 1988 yılında istifa ederek denizcilik sektöründe uluslararası alanda faaliyet gösteren DENSAN Deniz Nakliyat ve Sanayi A.Ş.’ CFO olarak çalışmaya başladı. Bu süreç içersinde, çalıştığı şirketin değişik iştiraklerindeki hisselerini temsilen yönetim kurulu üyeliği ve denetçilik görevlerini yaptı. Aynı süreç içerisinde yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetçilik ve Türkiye Muhasebe Uzmanlığı belgelerine sahip oldu. Evli ve 1 kız çocuğu vardır.

Dr.Dt. SİNAN KOCAMANOĞLU

BAŞKAN YARDIMCISI

19 Ekim 1980 Almanya doğumludur. 1991 yılında Karabük Şirinevler İlkokulundan, 1994 yılında Karabük Yenişehir Ortaokulundan, 1997 yılında Karabük Demir Çelik Lisesinden, 2003 yılında ise Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 2011’de Marmara Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi ABD da uzmanlık ve doktorasını tamamlamıştır. Mezuniyet sonrasında sırasıyla Özel Şafak Hastanesi, Özel Ömür Hayat Hastanesi ve Özel Medicana Hastanesinde Meslek hayatına başlamıştır. 2007 ‘de Özel Sistem Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini ortağı ile kurmuştur. Kliniklerin Beylikdüzü, Etiler, Mimaroba ve Bakırköy şubelerinde çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve 2 kız babasıdır.Mesleki uzmanlık alanları Temporomandibular eklem (çene eklemi) Rahatsızlıkları Teşhis ve Tedavisi, Bruksizm Tedavisi, Sabit estetik restorasyonlar- full porselen sistemler (Zirkonyum, Empress, In-Ceram), Hareketli protez uygulamaları, İmplant uygulamaları ve porselen sistemleri, Aşırı harab olmuş dişlerin konservatif (koruyucu) tedavileri. İlgi alanları; futbol, basketbol, langırt ve bowlingdir. Dernek Üyelikleri Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Karabük Demir Çelik Lisesi Mezunlar Derneği, Estetik Diş Hekimleri Akademisi, Türk Prosthodonti ve İmplantoloji Derneği, Türk Oral İmplantoloji Derneği, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunlar Derneği

UĞUR CEBECİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ (BAŞKAN DANIŞMANI)

Uğur CEBECİ 27.03.1982 Karabük doğumlu olup, Fatma ve Recep Cebeci çiftinin üçüncü çocuğudur. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ailesiyle birlikte Bodrum’ da yaşamaktadır. Karabük Mustafa Yazıcı Lisesinden 2000 yılında mezun olmuş ve ardından 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. 2007 yılından beri İstanbul Barosu’ na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdüren Uğur Cebeci, İstanbul ve Bodrum’ da faaliyet gösteren Cebeci-Uysal Hukuk Danışmanlık bürolarının kurucusudur. Avukatlık mesleği dışında IOVan markalı akıllı karavan sistemleri teknolojisinin yaratıcısı ve üreticicisi olan CEB Teknoloji ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi’ nin de kurucu ortağıdır. Profesyonel iş hayatından artan kalan zamanlarını seyahatlere ayırmaktadır ve en büyük hobisi karavanlıyla seyahat etmektir. Derneğimiz dışında bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeliği vardır. Futbolu yakından takip eder, bir dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunduğu Kardemirkarabükspor’ un ve taraftarı olduğu Fenerbahçe S.K.’ nün kongre üyesidir. Uzunca süredir derneğimiz yönetim kurulunda çeşitli kademelerde görevler üstlenmiştir, halen derneğimizde yönetim kurulu üyesi olup, başkan danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

PELİN KUZUCU

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Pelin Kuzucu, ilk, orta ve lise eğitimini TED Karabük Koleji Vakfı Özel Okullarında tamamladıktan sonra, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik eğitimini 1994-1998 yılları arasında TC. Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda. Mezun olduğu yıl yüksek lisans sınavlarını kazanarak T.C. Marmara Üniversitesi “Human Resources Management and Development Yüksek Lisans” programını tamamladı. 2000 yılında Crowne Plaza İstanbul ve Holiday Inn İstanbul otellerinde çalışmaya başladı. Sırasıyla İnsan Kaynakları Sekreteri, İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı görevlerinde çalıştı. 2006 yılında Hyatt Regency Istanbul Oteli’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2010 yılı itibariyle aynı şirket grubunda Güneydoğu Avrupa İnsan Kaynakları Bölge Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere toplam 5 otelden sorumlu olarak çalıştı. Halen aynı şirkette toplam 8 otelden sorumlu olarak görevine devam etmektedir. Okul ve iş yaşantısının yanı sıra yaklaşık 15 yıl profesyonel voleybol oynamış, Karabükspor Bayan Genç ve A Takımı ilk lisansı sporcuları arasında olup Takım Kaptanlığı görevini yerine getirmiştir. Ayrıca hobby olarak perküsyon eğitimi almıştır.

Edanaz ÇAKIR

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Edanaz ÇAKIR, Safranbolu eşrafından Metin Çakır’ın ilk çocuğu olarak 1995 yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim hayatını TED Karabük Kolejinde tamamladıktan sonra Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2018 yılında mezun oldu. Ardından Özyeğin Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Programına kabul edilip, ders sürecini tamamladı. Aynı zamanda 2019 yılında kayıt olduğu İstanbul Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümünde açık öğretim eğitim hayatına devam etmektedir. Özyeğin Üniversitesinde Hukuk Lisans eğitimi devam ederken çeşitli hukuk bürolarında stajlar yaptı ve birçok sertifika programına dahil olarak katılım belgelerini aldı. Bunlar; Sözleşmeler Hukuku, Uluslararası Avrupa Birliği Hukuku, Sağlık Hukuku, Fikri Sınai Hukuku programlarına katılım sağlayarak ve sınavlarında başarılı olarak almaya hak kazandı. Mezun olduktan sonra ise Dialog Anlatım İletişim kursu bünyesine dahil oldu ve eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. İstanbul Barosunun Kadın Hakları Merkezinin online olarak düzenlemiş olduğu Türkiye’ nin özellikle son günlerde en büyük sorunu olan kadına karşı uygulanan her türlü şiddet ile ilgili olarak eğitimini tamamlayıp sertifikasını almaya hak kazandı. Mezuniyetimin ardından yasal stajına Kıraç Hukuk Bürosunda başladı. Yasal stajını tamamlayıp, avukatlık ruhsatını aldıktan sonra da halen Kıraç Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğine devam etmektedir.

Dr. Erkan YILDIRIM

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ERKAN YILDIRIM 1981 yılında Safranbolu’da doğdu. Ailesi, İnşaat sektöründe Karabük’te hizmet vermekteydi.  İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini TED Karabük Koleji Vakfı Özel Okullarında tamamladı. Bu yıllar arasında Safranbolu Belediye Spor ve sonrasında Kardemir Karabükspor’da futbol oynadı. Üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde alan Erkan YILDIRIM, daha sonra uzmanlık eğitimi için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 7 yıl görev yaptı ve operatör unvanını aldı. 2012 yılından sonra uzmanlık kariyerine  Üsküdar Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Klinik sorumlusu olarak devam etti. Bu dönemde yurtiçi ve yurtdışı bir çok klinikte çalışmalarda bulundu. 2021 yılında Sağlık Bakanlığındaki görevinden istifa ederek “Op. Dr. Erkan YILDIRIM Beyin ve Omurga Kliniğini” kurdu. Halen kurucusu olduğu kliniğinde hizmet vermektedir.

Osman ÇELİK

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Osman Çelik, 1978 yılında Safranbolu’da doğdu. İlkokulu Safranbolu’da okuduktan sonra Karabük Anadolu Lisesinde eğitim hayatına devam etti. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde bölümünde tamamladıktan sonra birkaç kez yüksek lisansa başlamış olmasına rağmen iş ve özel hayat yoğunluğu nedeni ile yarım bırakmak zorunda kaldı. İş hayatına özel sektörde IT Danışmanı olarak başladıktan 3 yıl sonra ayrılıp kendi şirketini kurdu ve halen daha bu şirketin Genel Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. SAP’nin partneri olarak, kurumsal ve uluslararası şirketlere raporlama sistemleri kurmaktadır. Spor, seyahat, start-uplara yatırımları ile uğraşmaktadır. Evli ve biz kız çocuğu babasıdır.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Cihangir YILMAZ

Tansu GÜRSEL

Hamdi Güneş

Cengiz BULUT

Nebiye ERDEM

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ

Akın Evren

Özdemir Sanver

Birol DURSUN

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ

Rıfat YASA

Saygın Konak

DİSİPLİN KURULU

 

18.12.2021 Tarihli Genel Kurulumuzda Disiplin Kurulu kurulmasına karar verilmiştir.

Genel Kurulumuzca Seçilen  Disiplin Kurulu Üyelerimiz;

Atilla HEKİMOĞLU

Yusuf ULU

Uygar VARLIK

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

Sermin GÜRSOY

Berkin KARABULUT

YÜKSEK DİVAN KURULU

 

18.12.2021 Tarihli Genel Kurulumuzda derneğimizin kurumsal hafızasına sahip, Onursal Üyemiz, Önceki Dönem Başkanlarımız  ve  çalışmaları ile önemli katkılar sunan önceki dönem yönetim kurulu üyelerimiz arasından, Yönetim Kurulu’nun çalışmalarında bilgi ve tecrübelerinden yararlanabileceği bir heyetten oluşan Yüksek Divan Kurulu kurulmasına karar verilmiştir.

Genel Kurulumuzca Seçilen Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz;

Mesut Tekin

Nuran Canova

Ercan User

Nezih Gültekin