Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

   
   

Burs ve Öğrenci İşleri Komisyonu

18/11/1991 Tarihinde alınan karar ile Ocak 1992 Tarihinden itibaren 6 üniversite öğrencimizin eğitim hayatına maddi katkı sunulmaya başlanmış olup ilerleyen yıllarda artarak devam etmiş ve  çok uzun yıllardır ortalama 60 öğrencimize katkı sunulmaya devam edilmektedir. Burs Komitesinin çalışmaya başladığı o günlerden itibaren burs çalışmaları ağırlıklı olarak önceki dönem başkanlarımızdan Nuran Canova tarafından organize edilmiştir. 2020 Yılı Burs Komitemiz çalışmalarına devam etmekte olup,  Başkan Vekilimiz Yeşim Gülcan Portakal ve Nuran Canova tarafından yürütülmektedir. 2020 Yılı itibariyle Standart Burs yanında Özel İhtiyaç ve Başarı Bursu verilmesi komitenin önerisi ile uygulamaya konulmuştur.

Mali İşler ve Üye İlişkileri Komisyonu

2020 Vizyonun’da üye ilişkilerinin ve derneğin genele hitap eden etkinliğinin arttırılması kararı alınmış, konu ile ilgili çalışmaları yürütmek adına Mali İşler ve Üye İlişkileri Komisyonu kurulması gündeme gelmiştir. Komisyonun teşkili süreci halen devam etmekte olup en kısa sürede aktif olarak çalışmalarına başlaması sağlanacaktır.

Sosyal Medya ve Bilişim komisyonu

Dijitalleşen günümüz iletişim kanalları göz önünde bulundurulduğunda derneğimizin bilinirliliğinin arttırılması ve daha fazla kitleye ulaşılması için sosyal medya ve bilişim alanlarında çalışmanın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bu konularla ilgili çalışmak üzere bir komisyon kurulması kararı alınmış, komisyon hakkındaki çalışmalar ise halen devam etmektedir.