Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

   
   

1986 yılından günümüze kadar uzanan köklü geçmişiyle, hemşehri hukukunu gözeterek, Cumhuriyetin kazanımlarını korumak ve yaşatmak gayesiyle kurulmuş, nice öğrencinin eğitim hayatına destek olmayı başarabilmiş derneğimizin mensubu olmak elbette ki en büyük övünç kaynağımızdır. 1986’dan günümüze sevgi, fikir ve emekleri ile adeta fidandan koca bir çınara dönüşen derneğimiz için hizmette bulunan büyüklerimizin hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler de aynı coşku ve özveri ile çalışmalarımızı sürdürme gayretinde olacağız.

Uzun yıllardır ortalama 60 Karabük’lü öğrencimizin üniversite eğitimine katkı sunmaktayız. 28. Dönem Yönetim Kurulu olarak arzumuz bursiyer sayısında çift haneli rakamlara ulaşmaktır. Standart burs uygulamamızın bazı durumlarda tam anlamıyla öğrencilerimizin ihtiyacına cevap veremediğini deneyimledik. Bu nedenle 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle 150-TL bedelli standart olarak verdiğimiz eğitime katkı bursuna ilave olarak 500-TL bedel ile “Özel İhtiyaç ve Başarı Bursu” uygulamasını hayata geçirmeye karar verdik. Sponsorunun ismiyle anılacak bu özel başarı bursu ile öğrencilerimizin eğitim hayatları kolaylaştıracağına ve ekonomik nedenler ile yanlış tercihler yapmamalarına fayda sunacağına inanıyoruz.

Bu vesileyle Yönetim Kurulundaki çalışma arkadaşlarıma göstermiş oldukları gayret ve çalışma azmi için teşekkür ediyorum.  27. Dönem Yönetim Kurulu ile öğrencilerimize Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Nutuk isimli başyapıtını armağan etmeye başlamıştık, bu uygulamanın 3 Nisan Balolarımız gibi gelenekselleşmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Ne var ki bu sene Pandemi sebebiyle 3 Nisan Balomuzu birlikte kutlama şansını yakalayamadık. Tüm kalbimle sevgili üyelerimizin, öğrencilerimizin, hemşehrilerimizin ve yurttaşlarımızın bu belayı en az hasar ile atlatmalarını ve sıhhatli kalmalarını diliyorum. Bu süreç bir kez daha gözler önüne sermiştir ki; hayatımızdaki hemen hemen her işlemin interaktif olarak yapılabilmesi zaruridir ve çağdaş medeniyetin bir gereğidir.

Bu bağlamda üyelik işlemlerimizin, burs işlemlerimizin, interaktif olarak yapılmasına olanak sağlayacak, haberleşmemizi daha etkin ve verimli kılacak  www.karabuk.org.tr internet sitemiz derneğimizin hizmetine girmiş bulunmaktadır.

Yakın zamanda tekrar bir araya gelebileceğimiz güzel etkinliklerde buluşmak ümidiyle esen kalınız. Sevgiyle, birlikte…

Onur KIRAÇ